بستن
از دفتر نوشته آزاد

آدم‌های نیویورک - ایران

آدم‌های نیویورک - ایران

شاید باHumans of New York  آشنا باشید. اگر آشنا نیستید بهتر است آشنا شوید.

"آدم‌های نیویورک" یا شاید بهتر است بگوئیم "مردمان نیویورک" یک بلاگ عکاسی است که توسط Brandon Stanton از سال 2010 میلادی راه‌اندازی شده است. Brandon Stanton با قرار دادن یک تصویر، عادت به نوشتن نظر خود و مطلب خود دارد که طرفداران بسیاری دارد و دنبال کنندگان بلاگش از این ایده خیلی استقبال داشته‌اند.

در دنیای امروز شاید واقعاً یک چنین کاری احمقانه به نظر بیاد، اما اینطور نیست؛ شاید لوث و بی اهمیت به نظر بیاد، اما اینطور نیست.

جالبه که بدونید Brandon در دسامبر 2012 دو هفته در ایران مهمان بوده و از این سفر خودش در این بلاگ تصاویری رو منتشر کرده که شاید در نگاه اول یک عکاسی ساده به نظر بیاد. اما اینطور نیست.

چند روز پیش که محسن فیروزمندان مطلب ترجمه شده‌ای در این رابطه رو در فیسبوک به انتشار گذاشته بود برای دومین بار این مطلب رو خوندم اما دفعه اول به انگلیسی و بار دوم به فارسی این مطلب رو خوندم. هر دوبار خیلی افسوس خوردم. اما در فارسی چون برخی موارد رو مترجم لطف کرده بود و انتقال نداده بود کمی برداشتم به این کار تغییر کرد.

بار اول به این خاطر افسوس خوردم که یک عده از هموطنانمون چقدر می‌تونن فرصت طلب و مخرب باشند و اصلاً نشه بهشون ایرانی گفت. بار دوم افسوس خوردم به خاطر اینکه چهره ما از اونی که فکر می‌کنیم پلیدتر معرفی شده.

اما به شما پیشنهاد می‌کنم حتماً ابتدا ترجمه فارسی رو بخونید.

بعد از خوندن این مطلب و متن فارسی به سایتش سر بزنید و کامنت‌های ترجمه نشده رو بخونید و شما هم نظر بدید.

و حتماً فیلمی که براندون برای تهران ساخته رو ببینید.

 

از همینجا هم به محمد (مترجم و راهنمای براندون در ایران) خسته نباشید و دست مریزاد می‌گم.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
درحال بارگیری...
درحال بارگیری...