بستن
از دفتر نوشته آزاد

فرق نوشتن اعداد !

فرق نوشتن اعداد !

اول از همه باید بگم وای بر معلم هایی که نمیدونن دارن جنایت میکنن، که به دانش آموزشون روش صحیح و پارسی نوشتن اعداد رو یاد نمیدن یا اینکه نوشتن غیر پارسی اعداد رو در بین شاگردانشون باب میکنن !

داشتم توی گودر یه سر میزدم که ببینم برو بچ که اونجا هستن دارن چیکار می کنن؟ از بس این هفته همه گفتن گودر و گودر دیگه، گفتم بزار یه نگاه بندازم ببینم چه خبره خوب !!! دیدم توی ارسال های سعید یه قسمتی هست که توجه ام بهش جلب شد ! اونم این بود که نوشتن اعداد در پارسی و عربی متفاوت هست !

خوب کاملاً مشخص هست که کدوم سبک نوشتن برای عرب هاست و کدوم هم برای پارس ها. اصلاً می دونید چیه ؟ من قبلاً هم نمی دونستم این ساده نویسی اعداد حرکت عرب هاست ! اما همیشه اون نوع صحیح رو می نوشتم ! نمیدونم چرا ! ولی خوب خدا رو شکر !

برای اینکه تفاوت رو ببینید بهتره موارد زیر رو بررسی کنید :

پارسی : ۱۲۳۴۵۶۷۸۹
عربی :۱۲۳٤٥٦۷۸۹

توضیح : من دو ساعت نشستم کدهای اسکی زدم که اینا وارد بشن و تفاوتشون دیده بشه ! یادم نبود ووردپرس توی تنظیماتش اینکار انجام شده که اعداد حتماً پارسی نوشته بشن !!! الان دیدم توی بخش نمایشی که شما می بینید مثل ویرایشگر من نیست :دی پس همون لینک ها رو اگه دنبال کنید توی ویکی پدیا می تونید بهتر متوجه بشید !!! برای همین روی پارسی و عربی کلیک کنید !

پس یادمان نرود که اعداد هم در زبان پارسی و عربی متفاوت هست و بهتره در نوشتار خودمون توجه کنیم و پارسی بنویسیم. هم زیباتر هست و هم به نظر من عاقلانه تر !

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
درحال بارگیری...
درحال بارگیری...