بستن
از دفتر بازی

مهاجم مقبره - Tomb Raider

مهاجم مقبره - Tomb Raider

همین اول بگم ! من گیمر نیستم.

اما همیشه چندتا بازی ویدئویی رو همیشه دوست داشتم.

دکتر ماریو (قارچ خور) مال سال‌هایی که تنها کنسول در دسترس میکرو بود :دی - فیفا از سال 98 تا الان - Soccer از سال 2004 - NFS که از 2002 باهاش آشنا شدم و Tomb Raider که اولین و تنها بازی بود که علاقه زیادی بهش داشتم و دارم و همه نسخه‌های این بازی رو تا قبل از 2013 که چند روزی میشه منتشر شده بازی کردم و تا ته رفتم ! سال 2001 با این بازی آشنا شدم.

اگر بگم بازی دیگه‌ای انجام ندادم دروغ گفتم ! اما همه رو یا حوصلمو سر بردن یا اصلاً ارزش نداشتن که ادامه بدمشون. جز بازی تحت شبکه Counter Strike که دورانی رو با دوستان قدیمی باهاش سر کردیم. شاید دیگه بازی دیگه‌ای هم انجام نداده باشم. یا اگر هم بوده در حد 5 یا 6 دقیقه که فقط آشنا بشم بعداً نرم یه جایی ضایع بشم!

می‌تونم بگم Tomb یکی از بازی‌های جذاب هستش که واقعاً راضی کننده هستش برای من. هیجان - جذابیت - کیفیت - داستان - معما - واقعیت و بازی رو همزمان داره.

لارا کرافت دختری هست جسور و ماجراجوی واقعی. اولین بازیگری که از چهره اون برای این شخصیت استفاده شده بود آنجلینا جولی بود که در نسخه قبلی زتا جونز (زن زورو) این نقش رو داشت و الان که نسخه 2013 این بازی منتشر شده چهره جوونی لارا کرافت رو می‌بینیم که یا چهره پردازی شده اینبار یا من نمی‌شناسم بازیگرش رو.

اما خب برای این بازی فیلمی هم ساخته شده که آنجلینا جولی بازی می‌کنه و فیلمش به بازیش نمیرسه.

همیشه نویسندگی این بازی دقیق هست و فوق العاده تصویر مکان‌هایی که حضور دارین توی این بازی رو خواهید داشت و به واقعیت بسیار شباهت داره. به قدری که اگر بعداً سفری به همون مکان در واقعیت داشته باشید متوجه می‌شید که یکی از خصوصیات این بازی همین هست.

همیشه کارهای خارق العاده‌ای باید انجام بدید. یادم میاد در نسخه 3 یه جایی بود که توی یه زیردریایی بودیم و نه اصلحه‌ای بود و نه چیزی که یه آشپز رو بکشیم ! باید کلی ژانگولر میزدی تا بتونی خفش کنی و بتونی ادامه بازی رو بری. شاید نیاز بود 4 تا کلید رو همزمان بگیری تا اون ژانگولر رو بزنه !! یا یبار یه مرحله بود که همش روح بود و از اینجور چیزا. فقط میخواستم زودتر تمومش کنم ! صداهای خفنی داشت ! منم با هدفون و نصفه شب رسیده بودم اون مرحله !

چند روز پیش بود که داشتم کمدم رو تمیز می‌کردم دیسک این بازی رو پیدا کردم و کلی خاطره رو زنده کرد. دیشب یه سرچ زدم توی این سایت‌های کفّار دیدم 5 مارچ 2013 نسخه جدید بازی منتشر شده و 11ام مارچ دانلودها دات کام گذاشته برای دانلود و حجمش 10 گیگ هستش که زدم دانلود بشه درجا. هر وقت دانلود شد نصب میکنم روزی نیم ساعت بازی کنم !

اگر شما هم خواستید دانلود کنید اینجا کلیک کنید.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
درحال بارگیری...
درحال بارگیری...