بستن
از دفتر معرفی

Gravatar یا آواتار شناخته شده جهانی چیست ؟!

Gravatar یا آواتار شناخته شده جهانی چیست ؟!

اصلاً می‌دونید آواتار چی هست؟ خب چون می‌دونید توضیح لازم نیست! هرکسی ندونه هم بهتره این متن رو بخونه:

آواتار تصویری است که شما در دنیای مجازی برای معرفی خودتون از اون استفاده می‌کنید. به نقل از سایت معلمی دات آی آر

شاید با این سایت و خدمت این سایت آشنا باشید! اما انقدر ارزش داره که باز هم آشنا بشید! آیا تا الان دقت کردید که وقتی دیدگاهی برای نوشته‌های کوی مهر ارسال می‌کنید یک تصویر بصورت خودکار برای شما قرار داده می‌شه؟ تا حالا دقت کردید بعضی‌ها تصاویرشون با شما متفاوت هست و شخصی هست. یا اینکه برای خود من آواتار شخصیم نمایش داده می‌شه؟

حالا این هیچی! تا حالا شده برید سایتی و بخواهید عضو بشید اول ایمیل رو ازتون بخواد؟ بعد از تأیید ایمیل فرم رو لازم باشه پر کنید برای عضویت؟

اگر ما با ایمیل خودمون در سایت گراواتار عضو بشیم و فیلدهای موجود در اونجا رو یکبار تکمیل کنیم. سایت‌هایی که از این سرویس پشتیبانی می‌کنند بسیار آسوده می‌تونیم توشون عضو بشیم و یا حتی برای سایت‌هایی که از وردپرس استفاده می‌کنن (مثل کوی مهر) شما آواتار شخصی خودتون رو خواهید داشت.

کلاً سایت و سرویس خوبی هست. اما هنوز من نتونستم درک کنم که چرا یک مدت این سایت فیل‌تر شده بود! نه ضد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هست و نه از دسته سایت‌های غیر اخلاقی هست!

اما مدتی هست که هم از فیل‌تر خارج شده و هم اینکه سایتش به زبان فارسی ترجمه شده و شما می‌تونید فارسی این سایت را استفاده کنید. البته هنوز خیلی کامل ترجمه نشده اما خب همینم بد نیست!

Gravatar ازکلمات Globally Recognized Avatar تشکیل شده هستش. معناش هم مشخصه خب!

این سایت رو مدتی هست که شرکت Automattic که همین وردپرس رو هم این شرکت تولید می‌کنه خریداری کرده و مالکیت رو گرفته. برای همین هم هست که روی سرویس‌های خودش از جمله وردپرس این تکنولوژی رو پیشفرض قرار داده!

سیستم‌های دیگه‌ای هم هستن که شباهت به گراواتار دارند. اما کار اصلی گراواتار، «آواتار شناخته شده جهانی» هست و سایت‌های مشابه دیگر با توجه به شباهت به این سایت تخصص دیگری دارند! اگر لازم شد سایت‌های مشابه رو هم معرفی خواهم کرد.

پیشنهاد می‌کنم با ایمیل خودتون که همه جا از جمله در کوی مهر حضو دارید در این سایت عضو بشید.

http://fa.gravatar.com

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
درحال بارگیری...
درحال بارگیری...