بستن
از دفتر فیلم

داستانی نیکیتا

داستانی نیکیتا

اون دسته از دوستانی که فیلم‌های گوناگون رو دنبال می‌کنند و سریال‌های مختلف شبکه‌های خارجی (بلاد کفر!) را مشاهده می‌کنند مطمئناْ فیلم داستانی نیکیتا به گوششان آشناست !

این فیلم داستانی از کانال CW پخش میشه و تا جایی که من اطلاع دارم روزهای جمعه هم پخش میشه. به هر حال من نه ماهواره تو خونمون هست و نه اینکه اگر بود نگاه می‌کردم (همینجوری به هیچ کاری نمی‌رسم!) این فیلم رو از اینترنت دانلود می‌کنم و مشاهده می‌کنم.

مدتی پیش با خودم قرار گذاشتم زبان انگلیسی رو تا حدی قوی کنم ! به همین منظور از استادمون پرسیدم چیکار کنم که ... ! گفت بشین فیلم ببین با زیرنویس و خوب به کلمات و نحوه تلفظ‌ها توجه کن و ... . به همین خاطر منم اومدم این سایتها رو گشتم شانسی به فیلم نیکیتا رسیدم و از قسمت اولش تا قسمت ۱۱ رو دیدم و هر هفته هر قسمتی که میادش رو دانلود می‌کنم. فیلم جالبیه که در آینده سعی می‌کنم تحلیل هر قسمت رو از نگاه خودم اینجا بنویسم !

اما فعلاْ بگذارید در رابطه با این فیلم یک توضیح مختصری رو بنویسم که اونایی که این فیلم رو تا حالا ندیدن از داستان اصلیش با خبر بشن که اصلاْ ‌موضوع چیه ! فیلم آمریکایی و مثل اکثر فیلم‌های آمریکایی مضمون ضد آمریکایی داره ! اما زود نتیجه‌گیری نکنید ! به مرور متوجه این جمله من می‌شید ! چون قسمت به قسمت این رو اثبات می‌کنم !

خوب ماجرای فیلم داستانی نیکیتا چیه !؟

نیکیتا یه دختر بوده که بعد از اینکه قاتل میشه و به زندان میوفته توسط یک سازمان به اسم واحد دارای هویتی تازه میشه و به گفته همون واحد دوباره متولد میشه ! (گذشته نیکیتا کاملاْ صفر شده) اما واحد چرا اینکار رو میکنه !؟ واحد این افراد رو جمع می‌کنه تا ازشون افرادی وطن‌پرست بسازه تا در موارد و مساپل امنیتی و حفاظتی آمریکا مامورانی وفادار باشند. خیلی جالبه که بدونید آدم کشی رو در این سازمان نوعی نجات میهن و وطن شناسی معرفی می‌کنن و سعی می‌کنن به مردم آمریکا در این فیلم بقبولونند که اگر کسی قراره مواد فروش کل دنیا باشه بهتره که سازمان بکشتش و شما ناجی بشریت هستید و ... که همیشه البته موارد فروش نمی‌کشن ممکنه رئیس جمهور یک کشور رو حتی بکشن ! (حالا به مرور با این جمله هم آشنا می‌شید! که منظورم چیه!)

به هر حال نیکیتا کسی هستش که به مرور از واحد متنفر شده ! چرا متنفر شده !؟ در قانون واحد هیچکدام از مامورین واحد این حق رو ندارن که نسبت به فرد دیگری خارج از واحد حتی دوست بشوند ! چه برسه به ازدواج و این حرفا !!!! بعللللللله خودتون بقیش رو بخونید !

واحد طی یک عملیات با استفاده از پاک‌کننده‌های خودش (که به مرور با این واژه در قسمتهای بعدی آشنا می‌شیم!) که اونا هم افرادی مثل نیکیتا هستن این معشوقه نیکیتا رو به شکلی کاملاْ اتفاقی و به شکلی که غرق شدگی نشان داده بشه می‌کشن ! نیکیتا یکی از بهترین ماموران این سازمان هست و هزینه‌هایی که یک مامور برای این سازمان داره کم نیست و به این راحتی یک مامور رو از دست نمی‌خوان بدن ! طی همین ماجرا نیکیتا از واحد بیشتر متنفر میشه و حالا قصد داره با کمک اولین همکار خودش که در قسمت اول باهاش آشنا می‌شیم واحد را نابود کند و به این منظور باید چندین قسمت را مشاهده کنیم تا ببینیم چطور اینکار را به سرانجام خواهد رساند ! به هر حال در این فیلم مثل دیگر فیلم‌های آمریکایی. خاورمیانه تروریست | اسلام تروریست | روسیه به عنوان یک کشور تخریب‌گر | انگلیس به عنوان نقش نامرئی و ... که در دیگر فیلم‌های آمریکایی بصورت رگه‌های تاریک دیده میشه باز هم اینجا دیده میشه اما خوب فیلم از هیجان نسبتاْ خوبی برخوردار هستش و پیشنهاد می‌کنم اگر این فیلم رو هنوز ندیدید شروع کنید از فردا دانلود کنید و مشاهده کنید. از نظر تصاویری که نشه همراه خانواده هم دید خیالتون راحت صحنه خاصی نداره که نتونید ببینید ! هرچی باشه فیلم داره توی یکی از معتبرترین کانال‌های آمریکایی (اینجور که توی سایت‌های پارسی دانلود فیلم میگن!) برای مردم آمریکا پخش میشه و یک فیلم سینمایی آمریکایی نیست که هدفش آسیا و جهان سوم باشه و هدف بیشتر فرو کردن باورهایی که باید در ذهن مردم آمریکا فرو کنن و ... . (البته حق هر کشوری هست که اینکارو بکنه!!!!!!! و به ما هم ربطی نداره که کی چیکار میکنه اما خوب از اونجایی که میشه آمریکا رو نقد کرد پس از این فیلم شروع می‌کنم تا گیرهای خودم رو بدم برام عقده نشه تا یه حالی هم از آمریکا گرفته باشم که توی سوابقم نوشته بشه !)

سربلند و سرافراز باشید

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
درحال بارگیری...
درحال بارگیری...